Łączna liczba wyświetleń

środa, 20 marca 2013

Takie "brzydkie"..., że aż piękne:)

Państwa Aleksandrę i Daniela Mizielińskich nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Tworzą niepowtarzalne "dzieła" dla dzieciaków. Wśród ich publikacji pojawiają się słynne "Mapy", seria "Mamoko" oraz niepowtarzalne "M.O.D.A", "SZTUKA", "DESIGN" i D.O.M.E.K." Mamy je wszystkie i M'ki sięgają po nie bardzo regularnie. Fantastyczna treść, ale najbardziej przykuwają uwagę rysunki. Ostatnio w ręcę wpadła nam kolejna pozycja "Co z Ciebie wyrośnie?". Okładka, dla "niewtajemniczonych" może wydawać się odstraszająca:) Karykaturalne postaci, dziwna trzcionka, a jak zajrzymy do środka... och! dziwactw cała masa...:) Obiecałam sobie, że będę polować na wszystkie "dzieci" p. Mizielińskich, wiec ta książka po prostu musiała trafić na półkę M'ek. Pierwsza reakcja Pierworodnej - wybuchła śmiechem!! Powiedziała, ze w życiu nie widziała tak śmiesznych osób i zwierząt. Czyta ją i ogląda z zapartym tchem, choć czytanie nie jest łatwe - fikuśna trzcionka i pozawijane zdania:) ... ale radzi sobie. Jeżeli przed snem z ich pokoju dobiega radosny chichot, to oznacza, że przeglądają "Co z Ciebie wyrośnie?" 

Marcelka
sukienka Four'eMki ( http://pl.dawanda.com/product/43568898-zwiewna-sukienka-w-kratke )
leginsy Gap
kapcie Accessorize
opaska nie pamietam...:)

5 komentarzy:

 1. o my też lubimy!!
  wlaśnie od "co z ciebie wyrośnie" się u nas zaczęło. marceli dostał na urodziny.
  później pojawil się domek i design
  moje dzieci najbardziej lubią domek. wlasnie w maju mamy zamiar odwiedzić drugi z tych u nas w kraju. plan jest taki żeby odwiedzić wszystkie :))) byłoby wspaniale :)
  mamoko jest doskonałą zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych
  ja teraz mam zamiar nabyć mapy.

  pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. tez lubimy Miezielińskich, ostatniej ksiazeczki nie znamy, ale poznamy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super, ciekawa jestem, jak Lila poradziłaby sobie z czytaniem. my mamy tylko DESIGN, za to tak pieczołowicie przerobiony przez Lilę, że bez problemu rozpoznaje ikony designu w pismach wnętrzarskich czy też "na żywo", jeśli akurat na któryś trafimy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm, a my nie znamy... i póki co trudno się przekonać,

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka książką, ale ta opaska.. cudna!!! p.s. u nas króluje Mam Oko na Litery, Liwka co dzień "wyłapuje" nowe postacie, zwierzątka, przedmioty:)

  OdpowiedzUsuń